Květen 2013

Design na přání: Lady of Shalott

31. května 2013 v 21:54 | Fender |  Objednané

Tento design si u mě objednala Veronika už téměř před dvěma měsíci - a já LEMPL na něj celou tu dobu kašlal. Totiž nekašlal, snažil jsem se tvořit, ale ono to nešlo, a tak to asi působilo dojmem, že na to kašlu. Ale nyní mě políbila múza (aspoň k něčemu je ta nemoc dobrá), takže jsem stvořil, co jsem stvořil. Mrzí mě jen to, že Veronika má rozbitý počítač, takže jí ho jen tak nepředám ... Stane se tedy dárkem k narozkám! Áno, to je dokonale vymyšlené. Všechno nejlepší a omlouvám se za takovéhle zdržení.

Dostal jsem sice přesně zadáno, jak by měl design vypadat, ale vzhledem k tak dlouhému časovému odstupu už si všechny požadavky nepamatuju přesně. Vím jen, že design měl být temnější a tuším se středověkou tématikou. Myslím, že tam chtěla Veronika i pavučinu, ale já tam dal rovnou pavouka - pavučinky pak šly do oddělovačů a komentářovek.

Abych vysvětlil název designu - totiž Lady of Shalott - musím vám představit hlavní "hrdinku" tohoto designu. Můžete si říct, že je to zadumaná dívka v člunu, ale ve skutečnosti má představovat Elaine z Astolat neboli paní ze Shalott. Už kdysi dávno mě zaujala Tonnysonova balada Paní ze Shalott, která popisuje, jak krutá kletba uvěznila jednu vznešenou dámu pod hrozbou smrti v jedné věži v hradu na ostrově Shalott. Tato dáma se nesmí dívat na svět jinak než přes své zrcadlo. Jednou v něm však spatří rytíře Lancelota a okamžitě se do něj zamiluje. Odvrátí se od zrcadla, podívá se na rytíře z okna, vyběhne z hradu a nedbajíc na kletbu utíká za Lancelotem do Kamelotu. Mezitím ve věži pukne její zrcadlo, což je předzvěst jejího tragického osudu. Elaine najde u břehu řeky loďku a po proudu řeky míří do Kamelotu. Avšak čím blíž je, tím víc ji síly opouští, až nakonec zemře. Loďka s jejím tělem pak dopluje až do Kamelotu, kde ji najde rytíř Lancelot ...

Snad se tedy dílo bude líbit ... kdyby ne, předělám, byť mě to bude mrzet.


Všechny bonusky jsou v celém článku: